Weinbau Gross, Kerner 2018 - láhev 1 litr

 
 

Typický bílý Kerner, harmonicky sladký, jako z vinařské encyklopedie. Plnému a pěkně strukturovanému Kerneru od sester Grossových prospívá sluncem políbená vinice z Falcké vinařské oblasti, kde se rodí výhradně krásná bílá vína…

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 156,20 Kč bez DPH
189 Kč
Kód produktu NEM360
Značka Weinbau Gross
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Doporučení: Společenské víno pro každou příležitost. Oceníte s uzeninami, sýry i těstovinovými saláty.

Barva bílá
Země Německo
Region Pfalz
Odrůda Kerner
Objem lahví 1,0 l
Ročník 2018
Obsah cukru polosladké
Obsah alkoholu 11,00%
Potenciál/archivace 4 roky
Teplota konzumace 9 - 11 °C
Typ vína tiché
Obsah alergenů oxid siřičitý - podrobnosti viz obchodní podmínky

O vinařství

Víno se ve Weinbau G.R.O.S.S. (Groß) v Meckenheimu ve Falci vyrábí s nejvyšší péčí a citlivostí pět generací. V popředí je především vášeň pro vinařství a láska k vínu.
Vinařství založila za druhé světové války prababička Margarethe v Meckenheimu, takzvané „Bráně do Mittelhaardtu“. Statek rodina vlastní již pátou generaci. Rodina Groß obdělává zhruba 30 hektarů vinic. Od roku 2007 jde do vlastních lahví malá, osobně vybraná část produkce.
V každém jednotlivém výrobním kroku víno aktuálně prochází rukama tří generací. To vytváří harmonická vína, která si můžete vychutnat.
Vinice rostou na rozmanitých a rozsáhlých lokalitách „Deidesheimer Hofstück“, „Meckenheimer Neuberg“, „Neustadter Grain“ a stále mladé lokalitě „Hasslocher Leissböhl“. Zejména „Meckenheimer Neuberg“ produkuje silná, plná a voňavá, elegantní vína díky svému jílovitému a písčitému podloží.