Domaine Lafond Roc-Epine, Tavel 2022, AOP, bio

 
Zlatá Efekt lupa
 

Luxusní růžové víno z vinařského kraje Tavel charakterizuje intenzivní růžová barva. Prvotní nástup je komplexní, objevují se tóny červeného a bílého ovoce spolu s květinovým podtónem. Zráním víno získává tóny zpracovaného ovoce s dotekem koření. Ve vinařském kraji Tavel se v jako jediném na světě vyrábí výhradně růžová vína. Ocenění: Decanter: top 50 rosé / Zlatá medaile Mundus Vini

Dostupnost Na dotaz
Cena 347,11 Kč bez DPH
420 Kč
Kód produktu LRS363
Značka Domaine Lafond Roc-Epine
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Toto plné, gastronomické víno se skvěle hodí k nejrůznějším předkrmům, kořenité středomořské kuchyni, grilovaným masům, smaženým rybám, ale také k bílým masům a drůbeži.

Barva rosé
Země Francie
Region Vallée du Rhône
Odrůda Bourboulenc, Carignan, Cinsault, Clairette, Grenache Blanc, Grenache Noir, Mourvedre, Piquepoul Blanc, Syrah
Objem lahví 0,75 l
Ročník 2022
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 14,00%
Ocenění/medaile Decanter: top 50 rosé / Zlatá medaile Mundus Vini
Potenciál/archivace 5 let
Teplota konzumace 10 - 12 °C
Typ vína tiché
Obsah alergenů oxid siřičitý - podrobnosti viz obchodní podmínky

Vinařství se nachází ve vesnici Tavel v jižní části vinařského kraje Vallée du Rhône. Je rodinným majetkem již od roku 1780. V roce 1948 vybudoval jeden z předků první soukromý sklep. V roce 1970 přidává otec současného majitele Pascala Lafonda k rodinnému jménu přídomek Roc-Epine, a to pro štěstí, když se jeho oblíbený kůň plemene Roquepine stal šampionem. V současné době patří toto vinařství ke špičce ve svém regionu a vína získávají mnohá ocenění.