Domaine Serrelongue, Carigno 2020, AOC Côtes du Roussillon Villages

 
 

Carigno neboli "miláček" (do francouzštiny lehce upravený španělský výraz "carino"). Vhodné jako dárek pro vašeho miláčka nebo na popíjení mezi přáteli, milovníky pěkných vín. U tohoto vína oceníte jeho finesu a zároveň komplexní a bohatou strukturu. Dokud je vínko mladé, dekantace nutná. Odrůda Carignan propůjčuje vínu kořenitě-bylinkový základ, Syrah a Mourvedre ovocitost.

Dostupnost Na dotaz
Cena 246,28 Kč bez DPH
298 Kč
Kód produktu LRS115
Značka Domaine Serrelongue
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Dokud je miláček mladý, skvěle se hodí k pečeným, grilovaným či dušeným masům, paštikám, uzeninám a nejrůznějším delikatesám. Zralé vínko (po 3-4 letech známosti) můžete popíjet jen tak, ale nikdy bez doprovodu přátel.

Barva červená
Země Francie
Region Languedoc-Roussillon
Odrůda Carignan, Mourvedre, Syrah
Objem lahví 0,75 l
Ročník 2020
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 14,00%
Potenciál/archivace 5 let
Teplota konzumace 16 - 18 °C
Typ vína tiché
Obsah alergenů oxid siřičitý - podrobnosti viz obchodní podmínky

Vinařský kraj Roussillon bývá nazýván francouzským Katalánskem. Vinice a víno, které tu najdete, nemají srovnání s žádným jiným místem ve Francii... Terroir vinic Juliena Fourniera je výjimečný. Podloží tvoří kvalitní břidlice a kamenité jílovito-vápenité území lemující městečko Tautavel. Po studiích na vinařské škole Julien Fournier pochopil, jak velký kvalitativní potenciál se skrývá v malém rodinném vinařství a jeho vína jej v přesvědčení stále utvrzují.